niezbyt okazyjne okazje

Jednak myślę, że i tu warto dzielić się takimi sytuacjami na bieżąco. Zdarzało Wam się trafiać na promocje, które wcale nie były korzystne dla klienta (np. podwyższanie cen przed obniżkami)? Jak tak, to gdzie?

Replies

 1. Epitomy Of Woman Epitomy Of Woman

  właściwie to na każdym kroku można spotkać takie "okazje" od sklepów AGD RTV, po spożywcze na odzieżowych kończąc

 2. fishionelka fishionelka

  @Epitomy Of Woman: Wiem, ale mnie chodzi o coś, co ludzi na tym forum najbardziej interesuje - czyli o zakupy typowo odzieżowo-butowo-akcesoriowe. I o konkretne przykłady, gdzie się ostatnio na to natknęli ;-)

 3. SmellOfRedLipstick SmellOfRedLipstick

  Hahaha :D Nie spotkałam się z czymś takim (a przynajmniej nie w sposób nachalny) ale tytuł wątku mnie rozwalił :D

 4. Anonymous Anonymous

  Ja kiedyś wychodziłam z Reserved i podsłuchałam jak dwie sprzedawczynie stamtąd rozmawiają właśnie na temat obniżki cen i jedna mówiła do drugiej żeby "kasowała na starej cenie bo klient i tak nie zauważy a jakby coś mówił to żeby wkręcić że takie zamieszanie z tym wszystkim i dopiero wtedy zmienić na niższą cenę"

 5. Epitomy Of Woman Epitomy Of Woman

  @Anonymous: No to ładnie by miały jakbyś to powiedziała kierownikowi sklepu- głupie baby, nie dość że chciały oszukać to jeszcze gadają przy wszystkich.

 6. Fox In The Forest Fox In The Forest

  @Anonymous: Ja się kiedyś spotkałam w Smyku z czymś takim i jak zwróciłam pani uwagę, że mi wbija starą cenę, to spojrzała na mnie z oburzeniem, że jak śmiem zwracać uwagę:] oczywiście żadnego: przepraszam za pomyłkę nie usłyszałam...

 7. Anonymous Anonymous

  @Fox In The Forest: Co za ludzie... Aż się żal robi.

 8. Anonymous Anonymous

  @Epitomy Of Woman: nawet nie wiem czy mnie wtedy widziały szczerze mówiąc, zmierzałam wtedy do wyjścia ale byłam w takim miejscu że chyba nie za bardzo mnie było widać zza wieszaków :)
  Ale oczywiście swetry, które miałam kupić NA PROMOCJI odłożyłam od razu na wieszak

 9. silka tea silka tea

  Cropp town robiąc przeceny zakleja podstawową cenę i zmienia na większą, a potem magicznie obniża do tej, która była pierwotnie na metce. Cubus też ostatnio w promocji 3 za 2 podwyższył ceny bluzek męskich o ponad 10 zł. Może nie dużo, ale znałam cenę wcześniejszą.

 10. Isztar Isztar

  @silka tea: Pracowałam w sieci Cropp town i House i nigdy nie robiło się takich rzeczy, czasem rzeczy przyjeżdżały z cenami które rzeczywiście się zaklejało bo w systemie były inne, ale nigdy nie podbijało się sztucznie cen aby potem je obniżyć.

 11. Anonymous Anonymous

  w Deichmannie np. kupiłam kozaki za 99 zł (bez żadnej przeceny, nie w wyprzedaży), które pojawiły się pod koniec zimowego sezonu. a w następnym sezonie kosztowały 129 zł, do samego końca! :D

 12. fishionelka fishionelka

  @Isztar: No to może ogólna polityka firmy tak nie wygląda; ale ja raz w jednym z poznańskich Housów trafiłam podczas którejś promocji (coś w stylu, że druga rzecz za 1 zł, czy inne 50% taniej) na popodnoszone ceny. W innych tak nie było, czyli to chyba była własna inicjatywa tego jednego konkretnego sklepu.

 13. Anonymous Anonymous

  może nie o ciuchy chodzi, ale ostatnio rozśmieszyła mnie nieco oferta Vogue. gazeta kosztuje 5$, w środku znajdziecie mnóstwo reklam zachęcających do prenumeraty za jedyne 1$ za numer. małym druczkiem oczywiście dopisek, że shipping za każde wydanie to 4$ ;)

 14. Anonymous Anonymous

  ja się w new yorkerze spotkałam z zaklejaniem oryginalnych cen metkami z cenami wyższymi :p

 15. Anonymous Anonymous

  Często w drogeriach naliczają złe ceny, ale zawsze coś mi nie pasuje i to zauważam.
  Jednak to, że ekspedientki nie przepraszają za pomyłki, awarie komputera itd. to jedna z niewielu rzeczy jakie mnie naprawdę denerwują :<

 16. Isztar Isztar

  @fishionelka: możliwe, że tak jest chociaż nie mam pojęcia jak nagiąć system który jest zbyt toporny i prosty, aby nabić klienta w butelkę. Przecież jeśli dostaniesz rachunek na którym jest 50zł to nie wiem jak długo pani przy kasie by ci mówiła nie zapłacisz 100zł... No a jeśli wyskoczy ci rachunek 100zł to w systemie jest 100zł i nijak sprzedawca tego nie zgarnie do kieszeni, tak aby mu się kasa zgadzała i nie oskarżono go o kradzież...

 17. Odyseja Modowa Odyseja Modowa

  Wczoraj widziałam przecenę w River Island kolczyków z 59,00 zł na 59,00 zł. To dopiero okazja:D

 18. Odyseja Modowa Odyseja Modowa

  A znowu innym razem,w Camieu kupowałam na przecenie spódniczkę, która przeceniona była na 49,90, przy kasie okazało się, że kosztuje 34,90, bo w systemie była taka cena, natomiast panie w sklepie nie zdążyły nakleić jeszcze nowej metki, więc jeszcze lepiej na tym wyszłam:)

 19. Odyseja Modowa Odyseja Modowa

  @cocomints w New Yorkerze ostatnio widziałam bordowe rurki skórzane które zamierzałam kupić w zeszłym roku jesienią i kosztowały 149,90, potem je przeceniono ale nadal ich nie kupiłam. Wczoraj wchodzę do New Yorkera i co widzę? Te same rurki, znowu za 149,90zł. :D

 20. laaba- naturalnie laaba- naturalnie

  @Anonymous: w Deichmannie spotkałam się z tym nieraz...