Odchudzanie

Hej :)
Mam duuuży problem. Kurcze, byłam kiedyś chuda i nadal chce taka być. Niestety od kwietnia przytyłam 4 kilo!!! Kiedyś miałam silną wolę, umiałam sobie odmówić, a teraz-nic nie potrafię. Codziennie sobie mówię "..od jutra zacznę!" Ale to nie działa, zawsze jest jakaś pokusa, zawsze!Pomocy!! Już za 10 dni zaczyna się rok szkolny, a ja jestem gruba! Nie chcę się innym pokazać w takim stanie.

Znacie może jakąś ciekawą dietę, albo jakieś porady, które pomogą mi schudnąć chociaż 3 kilo! Już sama sobie z tym nie poradzę. Proszę!

Replies

1. Monika Tomczyk Monika Tomczyk

Hej ja miałam problem z celluliem grubymi udami i dość „konkretnym tyłkiem”Od momentu kiedy zaczęłam chodzić na treningi na takie medyczne urządzenie Galileo to moje problemy zniknęły. Moja skóra ciało całkowicie się zmieniło. A tłuszcz jest regularnie spalany. Potwierdzam to działa 10 min =12 kilometrom biegu na tym super urządzeniu. Gabinet Sprawność i Kondycja we Wrocławiu to mega pozytywne miejsce z miłą i profesjonalną obsługą, które na długo zagości na liście moich ulubionych… no przynajmniej do uśmiercenia cellulitu i całej zbędnej tkanki tłuszczowej!;) Wszystkim szczerze polecam. Może to Ci -wam pomoże dziewczyny jak mi.
    Ale najważniejsze to uwierzyć w siebie i kochać siebie to podstawa całego sukcesu. Trzymam za was kciuki:)

2. Marianna Kozub Marianna Kozub

Najważniejsze to nie skupiać się na tym, że jest się na diecie. Myślenie o tym, że trzeba uważać co się je, działa jak płachta na byka. Mam tu na myśli, że wtedy jest się ciągle głodnym, nie ważne ile się zje. Wprowadź do posiłków odpowiednią ilość płynów takich jak woda, herbatki. Ustal sobie ilość posiłków i jedz je regularnie. Tym bardziej, że chodzisz do szkoły to łatwiej Ci będzie kontrolować regularność spożywania jedzenia. Rano śniadanie, w szkole drugie śniadanie, po powrocie obiad a następnie kolacja. Wyeliminuj słodycze i fastfoody. A zamiast podróży ze szkoły do domu autobusem, wybierz szybki spacer. Jeśli masz czas dołącz do grafiku dodatkowy ruch w postaci ćwiczeń. W Internecie znajdziesz filmiki na których będziesz mogła się wzorować.

3. Ilona Filon Ilona Filon

@Anna Niekonieczna: Jeśli dziewczyna była chuda to naprawdę te 4 kilogramy tłuszczyku, a nie mięśni może być wyraźnie widoczne. Chociażby poszło jej w biodra, to sama zauważy, że spodnie nie leżą już tak samo dobrze jak wcześniej. Tak samo z bluzkami. Przy chudych osobach nabranie kilku, nawet tak małej ilości kilogramów jest bardziej widoczne niż przy grubszych osobach. Skoro dziewczyna źle się czuję przy nowej wadze to powinna zmotywować się do walki ze zbędnymi kilogramami. Łatwiej jej będzie pozbyć się tych 4 kilogramów niż za kilka miesięcy 10 dodatkowych kilogramów jeśli nadal będzie prowadziła niezdrowy tryb życia.

4. satine satine
  5. satine satine
  6. satine satine

Niedawno sama miałam problem, żeby zrzucić kilka kilogramów, ale znalazłam skuteczne sposoby. Wszystko opisałam na blogu, linki macie powyżej; na dietę i ćwiczenia.
    Dziś już się nie odchudzam, nie muszę :) A waga utrzymuje się taka jaką chciałam :)

7. Urszula Sobczyk Urszula Sobczyk

Bardzo ciekawy wątek, zwłaszcza jego pierwsza część. Bardzo rozsądne podejście. Sama borykam się z lekką nadwyżką kilogramów. Tylko ja ćwiczenia z chodakowską i próby regularnych posiłków zacznę wspomagać jakimś suplementem. @Martyna Kosiuk powiedz mi proszę czy zastosowałaś tą zielona kawę? Masz jakieś opinie na ten temat?

8. Ilona Filon Ilona Filon

@Urszula Sobczyk: Myślę, że suplementy są zbędne. Spróbuj bez nich. Jak wyglądają Twoje dotychczasowe próby odchudzania? W ogóle powiedz ile chcesz schudnąć? Jakie partie ciała chcesz wyszczuplić.? Mam nadzieje,że Twoja dotychczasowa próba osiągnięcia mniejszej wagi nie polega to na niejedzeniu, głodzeniu się i na tym koniec. Żeby osiągnąć sukces trzeba włożyć dużo siły. Ćwiczenia pomogą w szybszym osiągnięciu wymarzonej sylwetki, a to z kim będziesz ćwiczyła zależy już od Twoich indywidualnych upodobań.

9. Magda Laskowska Magda Laskowska

Ja korzystam od dłuższego czasu z metody RÓWNOWAGI METABOLICZNEJ i bardzo polecam wszystkim. To jest system inny niż wszystkie. Tutaj przede wszystkim chodzi o wyrobienie w człowieku nowych, lepszych nawyków. Na stronie www.klubrownowagi.pl/asystent-rownowagi bardzo wygodny asystent, dzięki któremu można łatwiej przejść wszystkie etapy. Na razie zrzuciłam 20 kg i to nie jest moje ostatnie słowo!

10. Marta Wegan Marta Wegan

@Anna Niekonieczna: Wiesz, wydaje mi się, że 4 kilogramy może być problemem. U kobiety mającej 1,60 cm będą to bardziej widoczne kilogramy niż u kobiety mającej 1,75 cm. To wszystko zależy od budowy ciała i wzrostu. Nawet tak niewiele kilogramów może być widoczne na buzi i na biodrach. Najczęściej dodatkowo kilogramy można zaobserwować w tych partiach ciała. Na szczęście te kilka kilogramów tłuszczu łatwo można zgubić za pomocą ćwiczeń i zamienić na mięśnie i smukłą sylwetkę. Trochę regularności w ćwiczeniach i posiłkach powinno wystarczyć.

11. ela baczyńska ela baczyńska

ludzie, 4kg to jeszcze nie tragedia .,... :P

12. Marta Wegan Marta Wegan

@ela baczyńska: Jak już wspomniałam jest to zależne od osoby. U mniejszych osób będzie to bardziej widoczne niż u większych. Jeśli dziewczyna źle się czuję już z tymi czterema kilogramami to nie ma żadnych przeciwwskazań by zaczęła działać. Lepiej, że zauważyła dodatkowe kilogramy póki jest ich mniej. Łatwiej będzie się ich pozbyć. To indywidualna sprawa każdej z nas. Ważne by czuć się dobrze w swoim ciele. Jeśli nie czujemy się dobrze ze swoim ciałem to jeśli tylko to możliwe (a nie musimy akceptować zaistniałej sytuacji) to warto to zmienić.

13. minimalissmo - Magdalena Ś. minimalissmo - Magdalena Ś.

Odchudzanie to najlepsza metoda na przytycie - mówię serio. Jak była w liceum wpadłam na genialny pomysł żeby się odchudzić (z czego?). Przytyłam 5 kilo :). Tyle z tego wyszło. Na pewno najgłupszą metodą jest na schudnięcie są mniejsze posiłki niż NORMALNE. To powoduje, że organizm dostaje informację "Oho! Trzeba odkładać na bok, na cięższe czasy".
    Tak naprawdę nie trzeba nic robić tylko trzymać się ZWYKŁEGO trybu życia: regularne posiłki, nie za małe ani nie za duże, i najlepiej zbilansowane - niekoniecznie same warzywa i jogurt. Do tego trochę ruchu, nie trzeba przesadzać z katowaniem się. Nie zawadzi poćwiczyć 5 minut dziennie (brzuszki, półprzysiady, skłony). I tyle wystarczy osobom które nie mają predyspozycji do tycia.

14. Marianna Kozub Marianna Kozub

@minimalissmo - Magdalena Ś.: Masz rację. Bo jeśli nagle zmniejszymy porcje jedzenia i będziemy się głodzić to nasz organizm będzie robił zapasy. Najlepiej jeść regularne małe posiłki. Na pewno więcej niż trzy. Dobrze jeśli uda nam się nie dopuszczać do sytuacji gdy będziemy czuli głód. Tak samo z piciem wody. Należy pić cały dzień wodę małymi łykami, a nie dopiero jak poczujemy pragnienie. Ruch poprawi nasz metabolizm i spalanie będzie szybsze, a dodatkowo ćwicząc nie dopuścimy do sytuacji w której nasze ciało straci jędrność.

15. anna warowna anna warowna

Nie mogłabym się odchudzać, kocham jedzenie, słodycze itp! Przeważnie wcinam czekoladę, ciasto z masą z helio krówkową moja ulubioną, naleśniki takze z tą masą! Cukierki mmm... Odchudzanie u mnie z pewnością by się nie sprawdziło.

16. Marianna Kozub Marianna Kozub

@anna warowna: Gdybyś chciała to na pewno dałabyś radę się odchudzać. Każda z nas ma gdzieś w środku ukrytą siłę, która pozwala sie zmotywować do odchudzania. Widocznie nie potrzebujesz tego i czujesz się dobrze w swoim ciele. A to jest najważniejsze. Nawet odchudzając się można sobie pozwolić na coś słodkiego. Nie należy rezygnować ze wszystkiego, jeśli jesteśmy na diecie, bo później, gdy ją zakończymy i wrócimy do normalnego odżywiania szybko powrócą kilogramy, które straciliśmy. Dlatego wszystko powinno być przemyślane i odpowiednio wprowadzone w życie.

17. anna Szulc anna Szulc

Cześć wreszcie znalazłam skuteczny sposób na odchudzanie. Miesiąc temu kupiłam Green power slim i nie żałuje. Schudłam 5,5 kg. Super efekty polecam :)

www.greenpowerslim.pl

18. Marianna Kozub Marianna Kozub

@anna Szulc: Jeśli w ciągu miesiąca schudłaś 5,5kg to musisz liczyć się z konsekwencjami tego. Bardzo szybko może pojawić się efekt jojo. Moim zdaniem żeby schudnąć trzeba regularnie się ruszać. Nie muszą to być wyłącznie ćwiczenia, może to być także normalne funkcjonowanie. Przykładowo do ruchu możemy zaliczyć codzienne sprzątanie domu, prace w ogrodzie, spacery, tańczenie przy muzyce. Nie można za dużo siedzieć czy leżeć. Większość z nas wybiera wygodę. Niestety otyłość jest jej konsekwencją. A co do diety myślę, że każdy organizm jest inny i różne produkty będą różnie oddziaływać, trzeba wszystko wybadać, sprawdzać co powoduje u nas tycie.

19. Danuta Szuta Danuta Szuta

Ja zaczęłam od wczasów odchudzających http://odchudzanie.primaveraspa.pl/programy-odchudzajace/ a to dlatego, że szybciej moja dieta czy ćwiczenia kończyły się po tygodniu. Po prostu nie potrafiłam wytrwać, nie miałam silnej woli i dobrej motywacji. I tak to trwało z 2 lata, do czasu kiedy pojechałam do Primavera. Wtedy dostałam takiego kopa, powiedziałam co sobie, że tym razem dam rade i nie zmarnuję tego :) No i tak też było, dziś mam już 9 kg mniej, ciągle jednak trzymam się diety i regularnie ćwiczę :)

20. Karolina Andrzejczak Karolina Andrzejczak

Spokojnie, jak bardzo chcesz schudnąć to na pewno schudniesz :) ja straciłam 8 kg w miesiąc stosując dietę Sandruni, poczytaj sobie o tej diecie w necie, powodzenia