Replies

1. Ania Tarla Ania Tarla

Są specyfiki, które chociaż trochę mogą pomóc na rozstępy, przynajmniej te, które nie szpecą aż tak bardzo. Polecam olejek Bio-oil.

2. Kasia Depa Kasia Depa

Zgadzam się, że domowymi sposobami praktycznie nie ma możliwości zlikwidować rozstępów. Najłatwiej usunąć je wtedy, kiedy są jeszcze świeże, czerwone. Najlepiej laserem frakcyjnym nieablacyjnym lub peelingami albo mezoterapią. Zobaczcie sobie, co lekarz pisze o tych metodach: http://urszulabrumer.pl/jak-schudnac-szybko-i-skutecznie-4-kroki-do-idealnej-sylwetki/

3. Stylowa Kobieta Stylowa Kobieta

@Ania Tarla: A ja słyszałam dużo złego o tym preparacie i sama również się o tym przekonałam. Moim zdaniem przereklamowany preparat i zdaje egzamin w celu zapobiegania powstawaniu rozstępów, a nie walki z nimi.

4. Marta Wegan Marta Wegan

Rozstępy są bardzo trudne do walki. Więc jeśli ich nie mamy to trzeba stosować profilaktykę. Natomiast jeśli już pojawiły się na naszym ciele to musimy zacząć działać aby zminimalizować ich widoczność i zapobiegać powstawaniu nowych. Pojawianie się rozstępów jest spowodowane nadmiernym rozciągnięciem się skóry. Możemy profilaktycznie dbać o niepojawianie się rozstępów przy pomocy diety. Posiłki powinny być urozmaicone i zawierać cynk, który ma duży wpływ na ogólną kondycję skóry. Jego źródło stanowią takie produkty jak mięso, podroby, ser żółty, kasza, dynia i orzechy.

5. Marianna Kozub Marianna Kozub

@Ania Anna: To co pomoże w przypadku rozstępów to systematyczność i zapobieganie powstawaniu. Jeśli zauważamy, że dzieje się coś niepokojącego z naszą skórą tu musimy zacząć szybko działanie. Najlepiej działać wewnętrznie- zmian diety oraz zewnętrznie-masaże, ćwiczenia i kremy. Jeśli przyłożymy się i regularnie będziemy wykonywali wymienione czynności oraz zmienimy nasz styl odżywiania to jest duża szansa, że nasza skóra pozostanie ładna i jednolita bez brzydkich pręg. Wiem, że systematyczność nie należy do mocnych stron ludzi, ale musimy się postarać jeśli chcemy by w efekcie działań mieć wyniki takie jakich oczekujemy.

6. Zuza Wolska Zuza Wolska

A mi się zdaje, że na rozstępy to już nic nie pomoże. Słyszałam, że peeling z fusów kawy z takich naturalnych metod działa jakoś wygłądzająco i do tego smarować się Bio Oil do zakupienia w rossmanie ;)

7. Ilona Filon Ilona Filon

@Zuza Wolska: Nie zabijaj w kobietach ostatnich nadziei na pozbycie się rozstępów. Najważniejsze jest ich zapobieganie i stosując różnego rodzaju działania zmniejszające obecne rozstępy działamy profilaktycznie na te które mogłyby się pojawić. Lepiej robić coś i liczyć, że się uda ich pozbyć niż poddać się i nie walczyć. Walka jest tu najważniejsza. Oczywiście peelingi tak jak mówisz mają wpływ na jakość i wygląd naszej skóry więc są wskazane. Dzięki nim skóra staje się jędrna i nabiera elastyczności. Później odpowiednie nawilżenie i jeden domowy zabieg za nami.

8. Agata Rozik Agata Rozik

Domowymi sposobami raczej ciężko pozbyć się rozstępów. Mi pomógł zabieg transdermalporacji aparatem Dermation. Jest to nowoczesna metoda i najmniej inwazyjna ze wszystkich obecnie stosowanych. Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, a efekty są naprawdę rewelacyjne.

9. Marta Wegan Marta Wegan

@Agata Rozik: Jeśli ktoś wykonuje takie czynności jak masaże i ćwiczenia codziennie to sądzę, że da rade zminimalizować ich widoczność. Na tym nam głownie zależy więc warto próbować. Nie wszystkie stać na różnego rodzaju drogie kremy i zabiegi. Natomiast na masaż i ćwiczenia zawsze można znaleźć czas. Trzeba tylko odpowiedniej motywacji i pozytywnego nastawienia. Należy też uświadomić sobie, że jak poćwiczymy i porobimy sobie masaże przez tydzień to nie zobaczymy cudownych efektów. Na to potrzeba czasu, a co za tym idzie musimy być wytrwałe i cierpliwe.

10. Jowita Kurdej Jowita Kurdej

po ciązy mam rozstepy na brzuchu oraz udach. Blizna po cc mi się szybko zagoiła, bo stosowałam spray z motherlove. Warto również po cc isc do fizjoterapeuty na kontrolę

11. Aleksandra Szarc Aleksandra Szarc

spróbować je zlikwidować używając olejek bio oil, który niweluje istniejące i działa zapobiegawczo przed nowymi, dodatkowo skora po nim staję się jędrniejsza

12. Mar Tynka Mar Tynka

Dużo zależy od tego z jakimi rozstępami masz do czynienia, łatwiej usunąć czerwone niż białe. Same poczytajcie: https://vesuna.pl/blog/rozni-czerwone-biale-rozstepy/ . Ostatnio trafiłam na ten artykuł, na blogu kliniki do której chodzę. Szczerze nie wiedziałam, że rozstępy się jakoś rozróżnia, okazuje się, że jednak tak i jedne usuwa się łatwiej, a drugie trudniej.

13. Anna Kaczmarek Anna Kaczmarek

Laser świetnie radzi sobie z rozstępami. Nie ma czego się bać - taki zabieg jest praktycznie bezbolesny. Ja się zdecydowałam na takie zabiegi w Vici Clinic w Krakowie i jestem zadowolona z efektów. Rozstępy stały się praktycznie niewidoczne.